ПРОЕКТ “ПОДОЛАННЯ: ВІД ТРАВМИ ДО РЕСУРСУ”

Шановні колеги!

В 2014 році стартував проект  “Подолання: від травми до ресурсу” ініційований нашою організацією, який має на меті об’єднати зусилля психодраматистів в роботі з подолання травм (військових, інформаційних, колективних та інших), які випали на долю нашого суспільства, засобами психодрами та інших методів. До співпраці запрошуються всі бажаючі.

 

8 февраля – 1 марта 2015 года  в рамках проекта “Преодоление: от травмы к ресурсу” состоялся семинар на тему:

ЮНГИАНСКАЯ ПСИХОДРАМАТРАНСГЕНЕРАЦИОННАЯ И КОЛЛЕКТИВНАЯ ТРАВМА

Ведущие Maurizio Gasseau и Leandra Perrotta.

Тренеры являются индивидуальними членами «Оперативной группы для построения мира и трансформации конфликтов» организации ФЕПТО.

——————————————————————————————————

В рамках проекту 2 лютого 2015 року було укладено Договір про співпрацю з Обласним осередком Асоціації психіатрів України в Чернігівській області та Комунальним лікувально-профілактичним закладом Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня.

Предметом цієї угоди є співробітництво у сфері практичної психології, щодо забезпечення фахівцями Асоціації Психодрами, Обласного осередку Асоціації психіатрів України в Чернігівській області, Службою психологічно-соціального відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, щодо надання військовослужбовцям, що перебували в зоні АТО, професійної психологічної та психокорекційної допомоги, забезпечення психологічної підтримки їх сім’ям та родинам в межах психологічно-соціального відновлення в період ротації чи демобілізації. Проведення психодіагностичної та науково-дослідницької діяльності щодо використання результатів наукових досліджень, сприяння відновлений психоемоційного та психологічного стану військовослужбовців, розвитку вітчизняно психологічної науки. Сприяння у підвищенні кваліфікації практичних психологів, що працюють з військовослужбовцями в період ротації та демобілізації.

Ця угода не переслідує безпосередньої комерційної мети та отримання будь-яко матеріальної винагороди.

________________________________________________________

 В рамках проекту 17 грудня 2014 року було укладено Договір про співпрацю з Соціально-психологічним Центром Збройних Сил України.

Предметом цієї угоди є співробітництво у сфері практичної психології, щодо забезпечення фахівцями Асоціації психологічного супроводу військовослужбовців, які виконують свої службові обов’язки в зоні АТО, перебувають на ротації або готуються до відправки в АТО за місцем постійної дислокації підрозділу або в районах відновлення боєготовності, надання ним професійної психологічної та психокорекційної допомоги, забезпечення психологічної підтримки їх сім’ям та родинам.

Проведення психодіагностичної   та науково-дослідницької діяльності  щодо використання результатів наукових досліджень у практиці бойових дій, сприяння відновленню психоемоційного та морально-психологічного стану особового складу, розвитку вітчизняної військової психологічної науки.

Сприяння у підвищенні професійної кваліфікації військових психологів, зокрема використання ними психодраматичних технік і методів у психокорекційній роботі із особовим складом.

Ця угода не переслідує безпосередньої комерційної мети та отримання будь-якої матеріальної винагороди.

———————————————————————————————————-

Сьогодні Україна, як ніколи переживає патріотичний підйом, масовий патріотизм і рух єднання нації. Разом з тим, бойові дії в зоні АТО, звістки про вбитих,  поранені, біженці, психологічний інформаційний тиск призводить до переживання частиною населення важкої психологічної травми. Результатом цього з’являються таки психологічні розлади, як криза ідентичності, зневіра у покращення ситуації, неможливість адекватно пережити травму або горе, яке спіткало родину. Як наслідок, страх, тривога і втрата віри у позитивне вирішення ситуації в цілому.

В цих умовах 9 вересня 2014 року наша організація в рамках проекту «Подолання: від травми до ресурсу» направленого на подолання психологічної кризи, відновлення та задіяння нових ресурсів, як на рівні суспільства, так і особистості, організувала і провела науково-практичний семінар «Психологічна травма її подолання та відновлення ресурсів» спільно з Новозаводською у місті Чернігові райрадою. Захід відбувся за участі апарату управління, соціальних працівників, практикуючих психологів, військових, представників громадських організацій та просто небайдужих людей.

 Науково-практичний семінар «Психологічна травма її подолання та відновлення ресурсів»

Відкрив захід в.о. голови райради Велигорський В.Ф.

Програма семінару.

1. Психологічна травма в Україні «це загибель чи духовне відновлення нації»: теоретичний і практичний аспекти. – доповідач ст. науковий спіробітник Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України Царенко Людмила.

2. Психологічні наслідки інформаційної війни для населення України і Росії. Як протидіяти інформаційній війні. – професор, доктор психологічних наук, завідувач лабораторією психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Головний редактор журналу «Психодрама та сучасна психотерапія» Горностай Павло

3. Подолання травми шляхом створення кризових центрів. Організація та основні напрямки роботи. – доповідач науковий співробітник та психолог-консультант лабораторії консультаційної психології та психотерапії Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України Литвиненко Людмила

4. Перша психологічна допомога у ситуації бойових дій. Форми психологічної роботи з військовими. –доповідач кандидат психологічних наук Мозговий Віктор

Фотозвіт

———————————————————————————————————-

В рамках проекту 25-27 липня 2014 в Києві було проведено міжнародний семінар-тренінг«ТРАВМА ТА ЗЦІЛЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПСИХОДРАМИ» для фахівців, практикуючих психологів-психотерапевтів щодо подолання психологічної травми, отриманої цивільним населенням і військовими під час інформаційної війни і бойових дій.

Унікальність заходу полягала в тому, що вперше в ньому до зарубіжного досвіду залучилися разом психологи Майдану, Криму, Донецька, Слов’янська та інших міст України. Своїм практичним досвідом, отриманим у гарячих точках світу ділилися європейські спеціалісти.

 Знання отримані учасниками будуть використані ними для надання безкоштовної психологічної допомоги постраждалим за місцем проживання у кризових центрах свого регіону.

Семінар «ТРАВМА ТА ЗЦІЛЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПСИХОДРАМИ»

проводили: Maurizio Gasseau, Leandra Perrotta, Nevzat Uctum, Judith Teszary.
inkagav@gmail.com

Тренери є індивідуальними членами «Оперативної групи для побудови миру та трансформації конфліктів» організації ФЕПТО.

Деякими завданнями «Оперативної групи для побудови миру та трансформації конфліктів» ФЕПТО є:
навчання тренерів, допомога тим, хто допомагає, дослідження, навчання трансформації конфліктів, інтервенції з використанням інструментарію Морено, а саме соціометрії, психодрами, соціодрами, а також супервізії та інтервізії по мирному врегулюванню та вирішенню конфліктів.

Фото і відеозвіт.

IMG_15311

Comments are closed.