Плейбек-театри на конференції.

Playback-театр «Під парасолею!»

6550 6809Кожен має право бути почутим! 

Playback-театр – це театр імпровізації, в якому показуються історії, розказані глядачами безпосередньо в процесі виступу.

На відміну від  традиційного театру, Playback не має літературних сценаріїв. Життєві історії  розповідають  самі глядачі, а актори спонтанно їх грають, імпровізуючи. Глядач  може побачити свої почуття, емоції,  стосунки з іншими людьми, свої фантазії і спогади.

Ми готові почути Ваші  історії про цікаві, веселі, а часом  дуже нелегкі ситуції у житті.

—————————————————————————————–

 Київський плейбек-театр “Déjà vu plus”

Керівник Київського плейбек-театру “Déjà vu plus” Володимир Савінов

Дежа вю плюс-06Київський плейбек-театр “Déjà vu plus” – театр-студія, заснована у листопаді 2008 року. Працює в напрямку плейбек-театру – сучасної соціально-психологічної практики, що поєднує елементи сценічного та вуличного театру, інтерактивного мистецтва (перформанса, гепенінга), психологічних ігор та соціальної рефлексії. До основного складу “Déjà vu plus” входять 8 плейбек-акторів – людей різних професій та родів занять, які пройшли спеціальну підготовку в міжнародних та вітчизняних навчальних програмах з даного напрямку.

Дежа вю плюс-09За час свого існування результати творчої праці команди “Déjà vu plus” було представлено у понад 150 виступах, в тому числі гастрольних (Санкт-Петербург, Мінськ, АР Крим, Одеса, Харків, Вінниця), десятках майстер-класів на психологічних і мистецьких фестивалях та конференціях. “Déjà vu Дежа вю плюс-03plus” займає активну громадянську позицію, здійснюючи благодійні перформанси на Майдані Незалежності під час революційних подій, виступаючи для вимушених переселенців, волонтерів, що працюють із постраждалими в зоні АТО, виставках соціального плакату та заходах, присвячених забезпеченню психологічного здоров’я населення України.

Дежа вю плюс-05Театр брав участь в Міжнародному фестивалі плейбек-театрів (Севастополь, серпень 2009), Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва “ГОГОЛЬFEST” (Київ, вересень 2013, 2014), Благодійному фестивалі розвитку дитини “Мир у дитячих долонях” (Київ, вересень 2014), виступає співорганізатором Української школи підготовки спеціалістів плейбек-Дежа вю плюс-08театру (з квітня 2010), головним організатором першого україно-російського фестивалю плейбек-театрів “Плейбек-БОРЩІ”© (Київ, липень 2013) та першого фестивалю Київських плейбек-театрів “Старий-новий плейбек”© (Київ, січень 2015), ініціатором створення Відділення Плейбек-театру Всеукраїнської громадської організації “Арт-терапевтична асоціація” (з вересня 2013).

Перформанс плейбек-театру являє собою структуровану та композиційно завершену послідовність сценічних мініатюр за мотивами глядацьких історій. Ведучий звертається до присутньої аудиторії із проханням поділитися своїми почуттями, настроєм чи розповісти історію з власного життя. Після нетривалого діалогу ведучого з глядачем актори, що знаходяться на сцені, імпровізовано та без жодних домовленостей втілюють запропонований сценарій за допомогою спеціальних технік (форм). Цінність перформансу плейбек-театру полягає як в естетиці події сучасного мистецтва, в причетності кожного до того, що відбувається на сцені, так і в психологічних змінах окремих глядачів (зняття емоційного перенапруження, відкриття внутрішніх та ситуаційних ресурсів) й аудиторії (покращення соціально-психологічного клімату, налагодження довірчих стосунків).

Плейбек-театр – мистецтво театралізованого пізнання внутрішнього світу сучасної людини через розкриття поглядів найсучаснішого автора – самого Глядача! Це Ваша можливість стати автором сценарію театральної мініатюри! Що з цього вийде? …  Давайте подивимось!

http://www.facebook.com/playbackplus

http://vk.com/playbackplus

http://kyivpbplus.fo.ru/

Comments are closed.