Програма конфернції

Асоціація Психодрами
Psychodrama Association for Europe (PAfE)
VIII Міжнародна науково-практична конференція

ВІДРОДЖЕННЯ

 31 березня-1 квітня 2018

 Київ

РОЗКЛАД РОБОТИ

СУБОТА, 31 березня

 9:00 – 10:00 Реєстрація учасників

10:00 – 10:20 Відкриття конференції

10:20 – 10:45 Доповідь Горностай Павло

10.45 – 12.30 Велика група   (конференц зал)

 12:30 – 13:30 Обідня перерва

 13:30 – 13:40 Представлення ведучих

13:40 – 16:30 Перша лінійка майстер-класів

 16.30-16.50 Перерва

 16.50-18.30 Збори членів Асоціації психодрами

18.30-19.00 «ПСИХОДРАМАТИЧНІ СМАКОЛИКИ»

НЕДІЛЯ, 1 квітня

 9:30 – 9.40 Представлення ведучих

09:40 – 12.30 Друга лінійка майстер-класів

 12:30 – 13:30 Обідня перерва

 13:30 – 13:40 Представлення ведучих

13:40 – 16:00 Третя лінійка майстер-класів

 16:00 – 16:15 Перерва

 16:15 – 17:30 Виступ театру Плейбек «Дежавю»

17:30 – 18:00 Закриття Конференції

___________________________________

СУБОТА, 31 березня

9:00 – 10:00 Реєстрація учасників

10:00 – 10:20 Відкриття Конференції

 ОРГКОМІТЕТ

Привітальне слово учасникам Конференції

10:20 – 10:45 Доповідь

 ПАВЛО ГОРНОСТАЙ (Україна) «Параллельные процессы в терапевтической группе: феноменология и причины».

10:45 – 12:30 Велика група

 Відкриваюча велика група: «Пробуджуюче возз’єднання та відновлення»

 12:30 – 13:30 Обідня перерва

13:30 – 13:40 Представлення ведучих

13:40 – 16:30 Перша лінійка майстер-класів:

 Юлія Будаї (Угорщина)

 «Сказочное возрождение»

И дикие звери, когда попадают в безвыходное положение, выбирают такой путь спасения, что притворяются мертвыми. Они на время умирают, потом воскресают и начинают новую жизнь.

Так и человеческая душа. Когда очень тяжело, большая потеря, когда неотвратимая беда, когда невыносимое страдание, она может почувствовать тягу к небытию, желание погрузиться в вечный сон. И мы попадаем в депрессию. Потому что чувствуем необходимость ухода от действительности, отказа от бытия. Это экстремальный способ спасения из безвыходного душевного состояния.

Депрессию обычно воспринимают как негативное явление, от чего необходимо лечиться. Но в ней, несомненно, есть положительный потенциал, важная целебная функция. Она как убежище, в стенах которого можно укрыться, отдохнуть, залечить ранения души. И, побывав в недрах временного небытия, мы воскресаем, возвращаемся из благотворной регрессии к полноценной сознательной жизни.

Такую депрессию испытывают и героини сказок, которые загнаны в тупиковое положение. Эти архетипичные сказочные персонажи на какое-то время умирают, погружаются в столетний сон, потом, воскреснув, начинают новую жизнь.

Правда, тут нужен поцелуй принца.  А как в нашей жизни? Почему мы уходим в депрессию и благодаря чему мы воскресаем к новой жизни?

Павло Горностай (Київ)

«Работа с телесными симптомами в психодраме и монодраме»

В психотерапевтической работе мы часто сталкиваемся с возникающими во время сессии непонятными ощущениями в теле. Часто это является важными сигналами о процессах, происходящих во внутреннем мире протагониста. Иногда дают о себе знать проблемы, относящиеся к психосоматике. О том, что с этим делать, как помочь «страдающему» органу средствами психодрамы, пойдет речь на мастер-классе.

Наталія Сервинська (Київ), Інна Куриляк (Дубно)

 «Мій рід – моє натхнення»

 «Найкраще співається у гіллі свого генеалогічного дерева».

                               Рене Шар

Ми пропонуємо здійснити екскурс в історію свого роду, сфокусуватися на позитивних трансгенераційних посиланнях, усвідомити та психодраматично дослідити той спадок, який потрібен нам для відродження, наснаження та руху вперед, бо для того, «щоб мати свій мед, потрібно зібрати нектар у сімейному саду».

 Олександр Стражний (Угорщина-Україна)

«Метод біосугестивної терапії при роботі з психотравмою»

 Метод БСТ є простим і у той же час ефективним психотерапевтичним засобом для позбавлення пацієнта від психосоматичних розладів. Він ґрунтується на поєднанні вербального і невербального навіювання в стані неглибокого трансу. Префікс «Біо» означає, що використовується не лише сугестія, але й інші оздоровчі фактори (контакт долоні терапевта з тілом клієнтом, індукція, певна постанова голосу тощо).

16.30-16.50 Перерва

16.50-18.30 Збори членів Асоціації психодрами

18.30-19.00 «ПСИХОДРАМАТИЧНІ СМАКОЛИКИ»

НЕДІЛЯ, 1 квітня

9:30 – 9:40 Представлення ведучих

9:40 – 12:30 Друга лінійка майстер-класів

Людмила Литвиненко (Київ)

«Відродити себе для самого СЕБЕ»

Співай же за мною

Про те, як весною

Усе відживається знов

(Леся Українка)

Настає весна. Все оживає, радіє. За яких-небудь кілька тижнів усе прийде в рух, пробудиться земля; почне відроджуватися, оживати природа.

А як почуваєте себе ви? Що ви бачите в дзеркалі, яке тримаєте перед собою? Ви привабливі? Ви здорові? Ви успішні? Ви щасливі? Ви подобаєтеся собі?…

Якщо ви говорите «так» – мої вітання, а якщо є «ні», то запрошую оживитися, пробудитися, відродитися: відродити себе для самого себе. Відродити себе, щоб сказати:«Так, я щасливий. Так, я відчуваю цінність свого життя! Так, я люблю і приймаю себе! ТАК! …»

Запрошую відродитися: для нових відносин в родині, на роботі, з друзями; щоб розкрити свою спонтанність і творчість; щоб повернути душевний спокій і гармонію з оточуючими людьми; щоб відновити чуттєвість, ніжність, силу. Відродитися, щоб всередині себе знайти внутрішню силу, свій ресурс, своє МУДРЕ Я, які  допоможуть впоратися з будь-яким болем і в будь-якій ситуації зберігати свою цілісність.

В практичній психодраматичній  роботі і творчому відпочинку ми з вами будемо шукати форми відродження себе.

Вадим Неясов, Наталія Невмержицька (Київ)

«Путь героя»: от принятия непризнанной части до возрождения и обретения целостности себя»

На нашем мастер-классе мы вместе рассмотрим:

  • основные характеристики разных форм зависимого поведения (химической зависимости, алкогольной, эмоциональной; зависимости от психоактивных веществ, расстройствах пищевого поведения);
  • где грань между безопасным умеренным употреблением алкоголя или ПАВ и злоупотреблением, и формированием зависимости;
  • увидим возможности психодрамы в преодолении «краеугольного камня» основного симптома зависимости – отрицания;
  • путь возрождения и обретения целостности себя.

 

  • Валентина Скляр, Оксана Зайкіна (Київ)

«Посівний календар»

Весна. День збільшується. Відроджується, оживає природа. Ми на початку нового річного циклу зародження і розвитку. Якими ми входимо в нього? З якими намірами і очікуваннями? Що посіємо зараз, щоб отримати бажане, в який грунт, як його підготовимо? Все сплануємо, посіємо і виплекаємо, або чекатимемо сюрпризів?

Запрошуємо підійти не традиційно до цих питань через символи, дію, емоції, занурення в себе за допомогою психодрами на нашому майстер-класі.

  • Валентина Станішевська (Київ)

 «Времена года моей души»

(использование метафоры в индивидуальной и групповой работе)

Мы можем многому научиться у природы. В частности, у природы мы наблюдаем отрадное постоянство перемен. Если мы хотим собирать урожай, то постоянство смены времен года должно нас успокаивать. Если же мы привязываемся лишь к мечтам о цветении, то круговорот времён года нас будет огорчать.

Точно так же и в нашей собственной жизни многое уходит и изменяется, создавая тем самым предпосылки возникновения нового. Психодраматическая игра создает возможность каждому участнику мастер-класса нырнуть в атмосферу легкого и непосредственного взаимодействия, сделать шаг вперед в направлении лучшего понимания индивидуальных потребностей, улучшения  самоощущения и усовершенствования отношений с окружающими, близкими и «далекими».

Приглашаем всех желающих познакомиться (или продолжить знакомство) с психодрамой – пионером групповой психотерапевтическрй работы и конечно же с собой.

12:30 – 13:30 Обідня перерва

13:30 – 13:40 Представлення ведучих

13:40-16:00 Третя лінійка майстер-класів:

  • Ірина Сергієнко (Черкаси)

«Знайти свій скарб душі»

Майстер-клас присвячено аналізові минулого досвіду особи в контексті пошуку джерел позитивних емоцій та почуттів.

Застосовується методика “Соціальний атом”, яка дозволяє суб’єкту усвідомити емоційне значення кожної особистості з близького кола. Особа здійснює вибір за наочною системою. Надалі відбувається психодраматична Зустріч з обраною значущою людиною.

Набуття ресурсних переживань під час Зустрічі підживлює протагоніста та спонукає до вибору й переосмислення цінностей власного життя.

  • Інна Кошова (Ніжин)

«Фотографія про майбутнє»

У далекому 1835 сталася неймовірна подія – людство навчилося зупиняти час, фіксуючи свої спогади. У нас з вами з’явилося «дзеркало з пам’яттю» – фотографія, розглядаючи яку можна повернутися назад, щоб знову йти вперед оновленим.

То навіщо нам машина часу? У нас є фотографія! Запрошую вас у подорож до себе минулого і сьогоднішнього, у свій атом ролей, щоб змінити себе майбутнього!

Р.S. І не забудьте взяти свої фото.

  • Владислав Грицай (Суми)

«Трансформация с помощью арканов Таро в психодраме»

В жизни каждого из нас наступает период Возрождения. Подобно Эпохе Ренессанса в истории, приходит Эпоха возрождения конкретного человека. Речь в данном случае идет о трансформации, раскрытии в себе новых сторон личности или талантов, о возрождении человека после трудного периода, освобождении его от чего-то очень надоевшего, досадного, сковывающего.

В арканологии энергию трансформацию несет XX-й аркан Таро – Возрождение. На мастер-классе мы рассмотрим возможности использования карт Таро для психологической работы над собой. Карты Таро несут в себе энергию, символику и глубинные ответы на извечные вопросы о человеке и Вселенной. Однако, зачастую, к Таро ошибочно относятся как к гадальным атрибутам, недооценивая терапевтический эффект, который может принести работа с картами.

Посетив мастер-класс, вы сможете повзаимодействовать между собой, вживаясь в основные архетипы Таро, и прочувствуете на себе мудрость времен, отображенную в символизме Таро. Возрождение обычно сопровождаются болезненными эмоциями, ощущениями, а иногда еще и страхами, сомнениями. Однако стоит всегда помнить о том, что все негативное временно и проходящеее; удовлетворительный же результат будет стабильным и долгосрочным.

  • Олеся Прокоф’єва (Мелітополь),

Олена Тиндиченко (Київ)

«Реконструкція психологічних границь особистості»

Для того, щоб зберегти власну цілісність, ми окреслюємо навколо себе невидимі границі. Ми дозволяємо іншим наближуватися до нас фізично і психологічно лише до певної відстані, захищаючи себе від шкідливого впливу або від надлишкового впливу. Той, хто не може відстоювати власні кордони, створює труднощі для себе і для оточуючих. З іншого боку, коли ми встановлюємо власні границі на великій відстані від себе або робимо їх непроникними, ми стаємо самотніми.

Спілкуючись з іншими, ми часто не помічаємо цих психологічних кордонів. Необережно переступивши їх, ми виявляємося нетактовними стосовно людини, в свою чергу той, хто порушує наші границі, здається нам безцеремонним або обтяжує нас. На майстер-класі ми будемо досліджувати власні психологічні границі і, за необхідності, відновлювати їх цілісність.

16:00 – 16:15 Перерва

16:15 – 17:30 Виступ Плейбек театру «Дежавю»

17:30-18.00 ЗАКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

ВЕДУЧІ ТА ДОПОВІДАЧІ

БУДАЇ ЮЛІАНА – кандидат психологічних наук, психодрама-терапевт, тренер, супервізор Європейского Інституту Психодрами (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами. Працює в Угорщині, Україні, Росії, Білорусії.

ГОРНОСТАЙ ПАВЛО – спеціаліст в області психології та психотерапії особистості, доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Тренер-психодраматерапевт, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), кандидат в сертифіковані трансакційні аналітики.

ГРИЦАЙ ВЛАДИСЛАВ – майстер нумерології, Таро, психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами.

КОШОВА ІННА – кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та практичної психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодрама-терапевт» (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами.

ЛИТВИНЕНКО ЛЮДМИЛА – керівник Кризового центру медико-психологічної допомоги, н.с. лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, психолог, тренер-психодраматерапевт, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), міжнародний супервізор. Засновниця Асоціації та школи психодрами в Україні. Президент Асоціації у 1996–2006 рр. Натепер член правління, відповідальна за навчання.

КУРИЛЯК ІННА – психолог, сертифікований психодрама-практик, психодрама-терапевт (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами,  персональний член (PIfE, Німеччина),  практикуючий психолог.

НЕЯСОВ ВАДИМ – гол. лікар наркологічного центру «Мед-Люкс», лікар нарколог вищої категорії, психотерапевт; психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодрама-терапевт» (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами. Проводить групи з алко-, наркозалежними в реабілітаційному центрі м. Києва.

НЕВМЕРЖИЦЬКА НАТАЛІЯ – психолог, психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодрама-терапевт» (PIfE), член Асоціації психодрами. Проводить групи з алко-, наркозалежними в реабілітаційному центрі м. Києва.

ПРОКОФ’ЄВА ОЛЕСЯ – кандидат психологічних наук, доцент, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодраматерапевт» (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами.

СЕРГІЄНКО ІРИНА – кандидат психологічних наук, доцент Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, кафедра глибинної корекції та психолого-соціальної реабілітації, психодраматерапевт, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), котерапевт (PIfE, Німеччина).

СЕРВІНСЬКА НАТАЛІЯ – магістр психології, сертифікований  психодрама-практик,  психодрама-терапевт (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами, персональний член (PIfE, Німеччина), практикуючий психолог.

СТАНІШЕВСЬКА ВАЛЕНТИНА – клінічний психолог, психодрама-терапевт (PIfE, Німеччина), танцювально-руховий терапевт, УАТДТ; практикуючий психолог – індивідуальна та групова робота (групи самопізнання за методом психодрами з елементами танцювальної терапії).

СТРАЖНИЙ ОЛЕКСАНДР – автор методу біосугестивної терапії, лікар-психотерапевт, головний спеціаліст Центру альтернативної медицини «Астраліт» (Угорщина), кризовий психолог-консультант, лікар-волонтер Кризового центру медико-психологічної допомоги. Член Асоціації українських письменників, автор книжок, виданих в Україні, Росії, Угорщині, Іспанії, Італії, Франції. Автор циклу лекцій з альтернативної психології у різних країнах Європи, а також у Стенфордському університеті (США).

ТИНДИЧЕНКО ОЛЕНА – психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодрама-терапевт» (PIfE, Німеччина), член Асоціації психодрами.

 

Comments are closed.