Окно в будущее
Может быть, ворота будущего еще не распахнуты, еще не видно, что нас ждет впереди. А планы у нас…. А цели какие! А мечты, сокровенные мечты! Так хотелось бы, хотя бы одним глазом, тайком заглянуть в будущее. Что осуществится из всего того, о чем мы мечтаем?
Давайте, откроем окно в будущее! Через психодраматическое окно посмотрим, что там будет. Устроим репетицию осуществления нашей мечты. Проверим реальность наших планов. Увидим, какие будут барьеры и препятствия по пути к мечте. И попробуем в игре, как действуют наши методы преодоления трудностей. И преодолеем их!
Говорят: если в психодраме сделаешь, сделаешь и в жизни.
Ведуча:
Юліана Будаї – кандидат педагогічних наук, викладач російської мови та літератури, психодрама-терапевт, тренер, супервізор Psychodrama Association for Europe (PAfE), член тренерського комітету Інституту психодрами, сучасної психології і психотерапії; член Угорської асоціації психодрами, член ІПСПіП (Україна), персональний член PАfE, волонтер-консультант і супервізор Телефону довіри (Сегед, Угорщина), фахівець з ментальної гігієни, сімейний терапевт, trainer of the International Program «Reading and Writting for Critical Thinking» (RWCT), почесний член РАТЕПП і Східно-Європейської асоціації арт-терапії (Сегед,Угорщина).
______________________
«Психодраматическое мечтание».
Применение социального атома и sur plus reality на пути самореализации и самоутверждения.
Года Дюла – ведущий психодрамы, обучающий тренер и супервизор с 30 –летней практикой. В фокусе деятельности применение в практической работе и в обучении теории ролей и групповой динамики. Значимые, определяющие профессиональные влияния получил от Зерки Морено, Греты Леутз, Марши Карп, Максимиллиана Клайтона, Ильдико Меверс, Юдит Тесари. Работает в Венгрии, Украине, Германии, Прибальтике. Председатель этического комитета Венгерской ассоциации психодрамы, член комитета тренеров Ассоциации психодрамы за Европу.
______________________
«Синтез психодрами і біосугестії в роботі психолога-практика»
Сучасний психолог в роботі з клієнтами зазвичай використовує не один метод, а сполучення декількох, які він підлаштовує під себе і під свої завдання. Як правило, ці методи є близькими за суттю і за структурою. А що вийде, якщо в одній сесії застосувати зовсім різні методики? Психодрама і біосугестія є протилежними підходами до терапії. Але їхній синтез може виявитись ефективним інструментом в роботі психолога і психотерапевта.
На майстер-класі будуть розглянуті наступні теми:
– що таке біосугестивна терапія;
– механізм впливу сугестії;
– харизма психолога;
– розрив невротичного шаблону;
– терапевтичне торкання;
– подолання спротиву клієнта;
– езотеричний компонент психотерапії та інші.
Ведучий:
Олександр Стражний (Угорщина – Україна) – лікар-психотерапевт, головний спеціаліст Міжнародного центру гуманітарних технологій і альтернативної терапії ASTRALITUS
(Угорщина), автор методу біосугестивної терапії.
___________________________
«У тебе є мрія?»
«Не забувайте мріяти щодня….»
Ліна Костенко
Мрії – це різнокольорові частинки нашого життя. Вони роблять його забарвленим і цікавішим, вони бувають маленькими або великими, без них важко уявити життя. Мрії дивляться у майбутнє, вони говорять про наші бажання, наші плани. Завдяки їм ми робимо неможливе.
Мріяти властиво усім.
А чи ти мрієш? Як часто ти собі дозволяєш зануритися у мрії? Чи є щось, що заважає твоїм мріям здійснитися?
Часто ми чуємо: «Мрії не здійснюються….», «У тебе нічого не вийде…», «Почекай…», «Опустись на землю…»… І ми зупиняємось. Ці голоси руйнують наші мрії, вселяють в нас невпевненість, розпач. У нас опускаються руки, у нас опускаються крила, кудись зникає енергія.
Але ще сумніше, коли ми чуємо внутрішній голос, який застерігає, зупиняє. Якщо ви його чуєте – не чекайте… Наші мрії здійсняться тоді, коли ми будемо діяти, коли будемо за них боротися.
Ми знаємо, що дитина може навчити дорослого радіти без будь-якої причини, зануритися в дію і мріяти. Почуйте свою внутрішню дитину. Вона вам говорить: «Іди впевнено назустріч своїм мріям, ніколи не відмовляйся від них, ризикуй і будуть траплятися дива, життя буде іскритися для тебе!»
У нас насправді є мрії, і разом з ними є сили, є все, щоб вони здійснилися. Звільни себе – вдихни життя і зрозумій, що ти МОЖЕШ все.
Людмила Литвиненко – дипломований психолог, н.с. лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.
Тренер-психодраматерапевт, міжнародний супервізор (PАfE, Німеччина). Спеціаліст з тілесно-орієнтованої, арт-терапії. Засновниця Асоціації та школи психодрами в Україні. В даний час член Ради Інституту психодрами, сучасної психології та психотерапії; відповідальна за навчання.
Засновниця “Телефону довіри” у м. Києві, керівник “Телефону довіри для дітей та підлітків” 1999-2007, супервізор. Засновниця Східно-Європейської Асоціації арт-терапії, член правління, керівник комітету з етики, відповідальна за секцію психодрами. Засновниця і керівник психотерапевтичного театру Play back “Відображення”, 2001-2014. Засновниця і керівник ГО “Центр медико-психологічної допомоги “Джерело життя”.
Наукові інтереси: соціокультурна специфіка застосування методу психодрами в Україні; крос-культурні дослідження.
________________________
А тим часом десь в паралельному Всесвіті…
…живе людина, всі мрії якої здійснилися, і тепер вона має альтернативну біографію – все пішло зовсім по-іншому в її житті, і ця людина зовсім не Ви… А може це “кращий” варіант Вас.. Хто знає.. А може.. А може…
І як не дивно, та людина також має мрії, які її надихають та супроводжують по життю, інколи так і залишаючись омріяними мрійливими мріями, які мріє мрійник мрійливо розімріявшивсь про свою мрію)).
Цей майстер-клас запрошує учасників до конструювання своєї “альтернативної біографії” засобами психодрами та пошуку відповіді на нагальне питання буття “Що було б, якби…?”
Ведуча:
Психодрама-терапевт PiFE, травматерапевт в методі EMDR, Київ.
Працюю в центрі травматерапії “Повернення”, м. Київ з демобілізованими військовими, переселенцями, волонтерами та їх родинами, маю приватну практику.
Навчалась групової терапії в Європейському інституті психодрами (2006-2011), травматерапії за методом SEE FAR CBT Ізраїльска коаліція травми (2014-2015), методу EMDR в спільному проекті Українського католицького університету та EMDR Association Austria (2015-2017), супервізії з фахівцями центру роботи з жертвами тортур “Ueberleben”, Берлін (2017-2018).
Член Української спілки психотерапевтів
Член Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій
Член Асоціації EMDR Україна
____________________
«Мечты, как энергия»
Часто в жизни бывает так, что невозможно расставить приоритеты верно, непонятно на что в первую очередь потратить самый драгоценный и невосполнимый ресурс – время. Этот мастер-класс о том, как функционировать гармонично во всех своих ролях. Как разобраться со своими конфликтами с собой и как избегать эмоционального выгорания. Психодрама способна создать особое пространство для самопознания и делает возможным накопление энергии к необходимой трансформации. Ведь только в миру с собой можно мечтать, как счастливый ребёнок. Мечты пожалуй самая важная часть нашей эмоциональной жизни! Приглашаю создать и поисследовать свое особое пространство с помощью психодрамы.
Абдряхимова Цира – доктор медицинских наук, профессор кафедры медицинской психологии, психосоматической медицины и психотерапии НМУ имени А.А. Богомольца. Психодрама-терапевт (ПАфЕ, Германия)
__________________________
«Как намечтать успешно работающий психологический центр?»
Психодрама вам даст ответ в чем разница между мечтами, ожиданиями, верой, намерениями и целями… За время мастерской мы пройдем путь от мечты о центре, до его открытия! Будем исследовать барьеры, которые помешают его создать и найдем им антидоты; реализуем максимально эффективные действия и «попробуем на вкус», что значит быть владельцем психологического центра!
После работы на мастер-классе вы больше не сможете только лишь мечтать. Вам придется взять ответственность за действия или признать, что вам нужно в жизни что-то другое…
Татьяна Евменова – психодрама-практик (PIfE), участник обучающего проекта «Психодрама-терапевт» (PAfE), кандидат психологических наук, старший преподаватель ГНПУ им. А. Довженко (диссертация о психологических барьерах самореализации), 15 лет в психологии, тренер групп самопознания и личностного роста (г. Киев, г. Шостка), страница в FB – Psychodrama.kiev, автор и учредитель развивающего пространства для подростков и родителей «Школа лидерства» (http://liderschool.com.ua/), директор психологического центра «Гармония», автор и организатор двух фестивалей «Цена собственного Я» (2018 г.), «Отношения: с собой, с другими, с ним… (2017 г.), тысячи клиентов, побочный
эффект терапии – открытие собственного бизнеса.
_______________________
“Рождение и путь Мечтателя”
Согласно теории психодрамы Якоба Морено, человеческая личность рождается из ролей. Ребёнок начинает освоение ролей, первоначально психосоматических, с действия. Затем к соматическим ролям присоединяются психические (психодраматические) коррелянты, создавая основу для освоения социальных ролей. Как указывает Морено, для актуализации роли “требуется два или более индивидов”. В какой точке жизненного пути, при каких обстоятельствах впервые проявился наш Мечтатель, кто из представителей культурного и социального атомов присутствовал при его “рождении”? Кто был свидетелем его выхода на сцену жизни, сотрудничал, конкурировал, помогал проявиться, просто был рядом? Какой была первая мечта? С кем Автор ею поделился? Что было потом с Мечтателем и его мечтами? С какими социальными ролями он взаимодействовал? Как ему жилось и живётся сегодня в мире фантазий и реальности, нужна ли ему поддержка? Удалось ли ему воплотить плоды фантазий? Есть три часа, чтобы погрузиться в драму своего Мечтателя, поддержать его, восхититься им, выразить признательность на психодраматической сцене.
Лариса Киршина – психолог-консультант с 30-летним стажем, бизнес-тренер, психодрама-терапевт, гештальт-терапевт, тьютор, коуч, профессиональный медиатор, методист центра развития тьюторских практик Удмуртского Республиканского Института развития образования.
_______________________
«Фотографії майбутнього або як мрії стають реальністю»
Зазвичай, фото—це завжди про минуле, але у психодрамі можливо все!!! І навіть подорож у майбутнє, адже мрії— це про майбутнє! І в просторі психодрами з’являється можливість побачити та відчути свої мрії, доторкнутися до них! А також під час подорожі взнати щось нове про себе та про те, чого хочеться насправді, чи дійсно ця мрія—це те, чого ми так потребуємо. Запрошую вас у подорож до своїх мрій, з якої ви зможете взяти те, що потрібно саме вам!
Невмержицька Наталія – психолог, психодрама-практик, сертифікований Європейським інститутом психодрами (PIfE, Німеччина), учасник навчального проекту «Психодрама-терапевт» (PIfE).
__________________________
«Відродження мрії»
Якщо ти можеш мріяти, то можеш втілити свої мрії в життя
Уолт Дісней
У більшості з нас ніби живе дух протиріччя. З одного боку ми хочемо змін на краще, а з іншого – з віком стаємо «реалістами». Ми часто не тільки не бачимо можливостей для змін, а і не бажаємо їх бачити. Хоча і не зізнаємося собі в цьому і продовжуємо ніби то хотіти змін. Так побудована наша психіка, яка прагне підтримувати стабільність і баланс, уникати змін, тому що це загрожує небезпеками і наслідками.
Проте, є люди, які навчилися керувати цим процесом, і стали успішними, багатими, щасливими. В чому їх секрет? Лише в тому, що вони вміють мріяти.
Насправді, мріяти вміли всі ще з раннього дитинства, тільки потім багато хто загубив мрію, забув, як це – мріяти… Доросла людина втрачає свої мрії, тому що зневірюється у тому, що сама творить свою долю, тому що соціум накладає певні обмеження і спрямовує на дорослу дорогу. Іноді ми взагалі не уявляємо чого хочемо… Можливо чогось і не вистачає в нашому житті, тому що ми не мріємо. Однак, мріяти можна і потрібно, без мрій не може існувати майбутнє!
Чи знаєте ви чого бажаєте? Пропонуємо вам на майстер-класі у форматі групової гри дістати з далеких шухляд і відродити свої мрії!
Ведуча:
Олеся Прокоф’єва кандидат психологічних наук, голова Інституту психодрами, сучасної психології і психотерапії, психодрама-практик (PIfE), ведуча груп самопізнання за методом психодрама, доцент Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
__________________________
Що під маскою мрії
На конференціях зазвичай збираються дорослі люди, які спілкуються, обговорюючи серйозні теми, слухають наукові доповіді і роблять часто важкі вибори для того, щоб взяти найкорисніше з кожного обраного майстер-класу.
Наскільки серйозною може буте тема про МРІЇ? Ми думаємо, що вона життєво необхідна! Мрія –це джерело живлення руху до мети. ЇЇ енергія може бути неймовірно сильною, здатною здолати перешкоди і допомогти знайти найцікавіші рішення, якщо вона дійсно наша, індивідуальна і унікальна.
Наші мрії дають нам інформацію про те ким ми є і чого прагнемо. Тож пропонуємо зустрітися з ними в магічному психодраматичному просторі.
Мріємо, щоб цей майстер-клас був життєстверджуючим, веселим і дав нам і нашим учасникам відповіді на питання:
- Чи всі мрії – це дійсно те, чого ми прагнемо?
- Що стоїть за мрією, які наші потреби ми хочемо вдовольнити зробивши її дійсністю?
- Чи може мрія бути просто ілюзією, і для чого це нам?
- Чому іноді не спрацьовує «Карта бажань» у тих хто її створює?
- Може дитячі мрії вже реалізовані, але не так як уявлялося, через задоволення важливих потреб іншим шляхом? Тобто вони все ж таки здійснюються?
Зайкіна Оксана – психолог, психодрама – практик (PIFE), ведуча та автор тренінгів для батьків “Суботня академія для батьків”, ведуча груп самопізнання методом психодрами.
Скляр Валентина – психолог, психодрама-терапевт (сертифікована Psychodrama Assotiation fur Europa Е. V., PAfE, Німеччина), член Ради Інституту, ведуча груп самопізнання методом психодрами.
____________________________
«Коли мрії бракує крил»
Зазвичай мрії надихають нас, окриляють, показують куди треба рухатись. Коли предмет бажань недосяжний – мрії втішають нас, не дають забути про свої цілі, насичують емоціями, які спонукають до дій. Але буває й так, коли вони, ніби оповиваючи прозорим саваном, заспокоюють, заколисують нас, показуючи лише приємну картинку. І тоді ми просто живемо навіть не мрією – фантазією, і перейти до її втілення ніяк не наважуємось. Це ніби птах, який не може полетіти. Досягти бажаного у таких мріях-фантазіях майже неможливо, а от мрія-план повертає нас до реальності і до ресурсів, які допомагають її втілити. Але ж як здійснити цей перехід? Де відшукати крила для своєї мрії? Разом ми спробуємо знайти відповіді на ці питання.
Ведучі:
Кошова Інна – кандидат психологічних наук, психолог, психодрама-практик (PIfE), ведуча груп за методом психодрами, доцент Ніжинськогоо державного педагогічного університету ім. М.Гоголя
Присівок Віктор – психолог, психодрама-практик (PIfE), ведучий груп за методом психодрами.
_____________________________
«Де живуть мрії»
Потенціал людини безмежний. І немає нічого неможливого для того, хто іде до своєї мрії. Енергія мрії – це величезна рушійна сила, яка може повести як в «уявний світ», так і в реальний. Важливо пам’ятати про те, що є щось невидиме, те, чого неможливо торкнутися, лише відчути, це – тонка нитка, яка пов’язує «світ мрій» з реальністю. Адже, якщо орієнтуватися тільки на «світ ілюзій», просто мріючи і не роблячи будь-яких кроків до досягнення бажаного, то в реальному світі навряд чи щось зміниться. На майстер-класі розглянемо, як визначити, де ця тонка межа між «мареннями» і «мріями» в дії за допомогою методів психодрами та тілесно-орієнтованої терапії.
Логвиненко Наталія – практичний психолог, психодрама-практик (Psychodrama Association for Europe e. V., PAfE, Німеччина), учасниця проектів з тілесно-орієнтованої терапії та терапії усвідомленням, ведуча групи “Keep the balance”.
_________________________
«Фигуры сновидений в психодраматическом процессе»
В ходе мастер-класса предпринимается попытка экспликации фигур и объектов сновидения через психодраматические техники. Всем слушателям, из тех, кто намерен принять участие в работе мастерской, рекомендуется иметь при себе одно или несколько сновидений (для персонального и группового анализа). Мы вместе с Вами попытаемся осознанно отнестись к содержанию Вашего сна, включить его сюжет в Ваше повествование о себе, выделим в нем ключевые сюжетные линии, фигуры, объекты и отношения, и сделаем совместную психодраматическую реконструкцию нескольких снов.
…и бархатных вам снов!!!
Старовойтов Андрей (Крым) – кандидат психологических наук, член правления Восточно-Европейской Ассоциации Арт-терапии
__________________________
«Мечта в поисках своего создателя!»
Не знаю, существует ли теория наполненности этого мира, но я лично глубоко убеждена в том, что на Земле всё устроено так, чтобы всем всего было достаточно! И даже наши мечты уже давно рождены! Когда-то давно, возможно в предыдущих жизнях, возможно иными нами, но они тоже существуют и также ищут нас, своих создателей – прямо сейчас, в тот момент, когда Вы читаете этот текст.
Я также безусловно верю в зеркальность нашей реальности и то, что каждый из нас проявлен в другом. И мы распознаем себя, чувствуя, погружаясь, соприкасаясь с его глубиной и одновременно отражаем его в себе.
Наша работа на мастер-классе (скорее эксперименте) предлагает посмотреть на происходящее из “зазеркалья”, начать отсчет от конечной точки, перевернуть призму реальности и, возможно, какой-то ищущей мечте удастся найти своего создателя.
P.S. Данная работа не предполагает эзотерических, мистических или магических практик, но при себе необходимо иметь зеркало
Анна Войтенко – психодраматерапевт (сертифицирована Европейским институтом психодрамы PIfE), аналитически-ориентированный психолог с десятилетнем стажем работы, тренер миротворческого проекта Peace action cooperation in Europe.
____________________________